Fizjoterapeuci oferują kompleksowe usługi, które mają na celu poprawienie komfortu życia pacjentów, zniwelowanie bólu, a także wsparcie powrotu do formy. Wiele osób zastanawia się, czy fizjoterapeuta może zalecić suplementację lub na przykład korzystanie z wyrobów ziołowych czy leków. Odpowiedź brzmi – tak. Fizjoterapeuta może zalecić sięgnięcie po pewne suplementy w celu wsparcia pozostałych procesów leczenia, na przykład rehabilitacji. 

Jakie suplementy może zalecić fizjoterapeuta? Przede wszystkim takie, które mają na celu wspieranie narządu ruchu lub na przykład niwelowanie bólu. Najczęściej specjaliści zalecają różnego typu preparaty na stawy, takie jak kolagen, glukozamina czy kwas hialuronowy.  Wszystkie te suplementy poprawiają ruchomość stawów, przyspieszają ich regenerację i umożliwiają odbudowę chrząstki stawowej, która może być w pewnym stopniu uszkodzona, na przykład u sportowców czy u osób cierpiących na nadwagę i otyłość. Fizjoterapeuci mogą również zalecać stosowanie preparatów przyspieszających powrót do zdrowia po urazach, takich jak wypadki, złamania czy nadwyrężenia mięśni. 

A co z preparatami ziołowymi? Obecnie bardzo popularne są produkty z CBD, na przykład olejki czy maści z kannabidiolem. Z badań wynika, że kannabidiol ma działanie rozluźniające i relaksujące, dzięki czemu może przynieść ulgę w różnego rodzaju napięciach i bólach mięśniowych. Dodatkowo może on pozytywnie wpływać na jakość snu i na samopoczucie, co z pewnością sprzyja szybszemu powrotowi do zdrowia po urazach, kontuzjach czy operacjach. 

Jak widać, fizjoterapeuci mogą zalecać stosowanie różnego rodzaju suplementów czy produktów naturalnych. Warto korzystać z tego rodzaju wskazówek, ponieważ mogą one przyspieszyć powrót do zdrowia.